عکس کراک تریاک اعتیاد نوین

آخرین مطالب درباره اعتیاد مخصوصا از نوع جدیدش کراک شیشه

 
نویسنده : حمید - ساعت ۸:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٢/٢٤
 

سلام

امشب میخوام از اعتیاد و تاثیر اون روی مغز بنویسم و صد البته امشب هم یه جایزه داریم اما اگر می بینید که وب یایت حقیر زیاد بیننده نداره علتش اینه که چون هنوز مطالب کامل نشده و خیلی کسری داره خوب معرفی هم نشده .ضمن اینکه این سایت ووبلاگ هر دوتاش موقته پس باید تا اومدن کامل سایت منتظر بمونید یه اشکال دیگه هم هست و اون اینه که من بلد نیستم عکس رو توی نوشته هام بیارم .اما جایزه امشب یه سری کامل از .... یا سبد سلامتی هست که اونم به زودی بهتون معرفی میشه.

                                                         

اما در رابطه با تاثیر اعتیاد حتما شنیدید که میگن روی قول افراد معتاد نمیشه حساب باز کرد و یا اینکه افرادیکه معمولا معتاد هستند حرفهایی میزنند که خودشون هم یادشون نمی آید .

و اینم علتش :

 

تأثير «ترياك» بر روي كرتكس مغز [ April 14, 2007 ]

كارشناس اداره آموزش پليس مبارزه با مواد مخدر نيروي انتظامي با اشاره به اين كه سالانه 6 هزار و 100 تن ترياك در افغانستان توليد مي‌شود، تصريح كرد: ترياك به دليل داشتن انواع آلكالوئيد، تاثيرش بر روي كرتكس مغز بيشتر و ترك آن نيز سخت‌تر است. به گزارش گروه «حوادث» ايسنا، سروان باقريان در خصوص طبقه‌بندي انواع مواد اعتيادآور گفت: با خراش سطح خارجي گرز خشخاش لايه مياني شيره سفيد رنگي ترشح مي‌كند كه اين شيره در مجاورت هوا اكسيد شده به رنگ زرد مايل به قهوه‌اي تغيير رنگ مي‌دهد و ماده حاصل و جمع‌آوري شده را اصطلاحا ترياك شير يا شيره خام ترياك مي‌گويند.

وي افزود: پس از جمع‌آوري ترياك، شيره خام آن را طي عمل تياري (مالش و حرارت) به ماده‌اي قهوه‌اي رنگ به نام ترياك تبديل و به اشكال چانه، لول و... بسته‌بندي مي‌كنند.
باقريان با اشاره به اين كه از ترياك تاكنون 150 نوع الكالوئيه( اجزاء) شناخته شده كه بالغ بر 40 نوع آنها قابل دسترسي و تجزيه است، تصريح كرد: سه نوع آن در جهان كنوني تحت نظارت سازمانهاي بين‌المللي كنترل و مبارزه با مواد مخدر موسوم به (
lNCB
) است.
اين كارشناس، معروفترين آلكالوئيدهاي ترياك را مرفين 4 تا 20 درصد، ناركوتين 8/0 الي 10درصد، پاپاورين 5/0 تا يك درصد، تبائين 2/0 تا يك درصد، كدئين 2/0 تا 8/0 درصد و نارسئين 1/0 تا 5/0 درصد نام برد.

باقريان با اشاره به اين كه ترياك ابعاد و اشكال مختلفي مانند حب، لول، چانه و .... دارد و رنگ آن قهوه‌اي مايل به سياه با بافت شل و نرم بوده، به طوري كه گاه در اثر خشك شدن سفت و شكننده است، خاطرنشان كرد: معمولا" براي شناسايي ترياك روشهاي غيراصولي و ناصحيح مانند بوئيدن، چشيدن و سوزاندن و.... پيشنهاد مي‌شود كه تمامي روشهاي ياد شده علاوه بر غلط بودن، خطر ابتلاء به اعتياد را نيز در دراز مدت به دنبال خواهد داشت.

به گفته اين كارشناس مواد مخدر، بهترين و مطمئن‌ترين راه شناسايي اين ماده بهره‌برداري از معرف‌هاي شيميايي موسوم به محلول ماركيز است.

وي همچنين در خصوص راه‌هاي مصرف نيز خاطرنشان كرد: ترياك را به روش‌هاي مختلف مانند تدخين (دودكردن به هر وسيله‌اي مانند وافور، سيخ و سنگ و سنجاق، قرقري و ...) بلع، نوشيدن و حتي تزريق مورد مصرف قرار مي‌دهند، اما متداولترين روش بكارگيري وسيله‌اي به نام وافور است.

باقريان افزود: وافور از يك سر سراميكي به نام حقه و يك لوله كه دود حاصل از تدخين ترياك را به مجاري تنفسي فرد هدايت مي‌كند؛ تشكيل شده است و هنگام بكارگيري وافور بخشي از ترياك كه داراي ناخالصي بيشتر است به صورت نيمه مذاب داخل حقه جمع‌آوري مي‌شود كه به آن اصطلاحا سوخته ترياك مي‌گويند.

وي در خصوص سوخته ترياك اظهار كرد: سوخته معمولا" به رنگ قهوه‌اي تيره و يا سياه و به صورت كاملا" براق مانند ذرات قير ديده مي‌شود كه حاوي مقاديري مرفين است و به صورت نوشيدن و يا بلع مورد سوء مصرف قرار مي‌گيرد.

اين كارشناس در خصوص شيره ترياك، اذعان كرد: با تراشيدن داخل حقه وافور و به دست آوردن سوخته ترياك، سوخته را با ترياك به نسبت 3 به 1 مخلوط كرده و مي‌جوشانند و از صافي عبور مي‌دهند و سپس محلول حاصل كه از صافي عبور مي‌كند را مي‌جوشانند تا قوام آمده سفت شود و به آن شيره ترياك مي‌گويند.

وي خاطرنشان كرد: شيره ترياك در غالب تيكه‌هاي سياه رنگ و براق ديده مي‌شود و تفاوت آن با سوخته در اين است كه سوخته داراي سطحي ناصاف و زبر و خشن است، در حالي كه شيره ترياك يا شيره مطبوخ داراي سطحي صاف و سيقلي است. همچنين قدرت تخدير شيره ترياك چندين برابر ترياك بوده و شايد به همين خاطر به معتادان كه در درجه بالايي از تخريب قرار دارند، شيره‌اي گفته مي‌شد.

اين كارشناس در خصوص طريق مصرف شيره ترياك گفت: شيره ترياك را به وسيله‌اي به نام نگاري تدخين مي‌كنند و معمولا" جهت انجام چنين عملي، فرد در حالت درازكش به استعمال شيره مي‌پردازد و فرد ديگري به عنوان ساقي از وي نگهداري مي‌كند، زيرا همانطور كه گفته شد قدرت تخدير شيره بسيار بالا بوده و در صورتي كه فرد در حالتي غير درازكش باشد، دچار سرگيجه و تهوه شده و به زمين خواهد افتاد. شيره را به روشهاي ديگري مانند تدخين با سيخ و سنجاق، بلع و نوشيدن نيز مورد استعمال قرار مي‌دهند.

وي با اشاره به اين كه با صاف كردن محلول شيره، بخشي از آن به صورت نامحلول در صافي باقي مي‌ماند كه به آن تفاله ترياك گفته مي‌شود، توضيح داد: اين ماده معمولا" به شكل پودر قهوه‌اي رنگ و فاقد مرفين ديده مي‌شود كه مي‌بايست دور ريخته شود، اما اين روزها به منظور افزايش حجم مواد مخدر اين ماده را به عنوان ناخالصي به ترياك اضافه مي‌كنند.

به نوشته سايت پليس باقريان در خصوص ميزان مصرف اين ماده مخدر در كشور گفت: ترياك به عنوان يك ماده مخدر سنتي به دليل بوي حاصل از مصرف آن و ادوات مصرفش در بين جوانان متداول نيست.

اين كارشناس افزود: ترياك به دليل داشتن انواع آلكالوئيد، تاثيريش بر روي كرتكس مغز بيشتر و در نتيجه ترك آن نيز سخت‌تر است.

باقريان با اشاره به اين كه سالانه 6 هزار و 100 تن ترياك در افغانستان توليد مي‌شود، تصريح كرد: حدود 60 تا 70 هزار هكتار زمين‌هاي اين كشور زير خشت خشخاش است.

كارشناس اداره آموزش پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا يادآور شد: البته ترياك تهيه شده در بازار مصرف به مرفين و هروئين تبديل شده كه در بازارهاي اروپايي نيز مصرف بالايي دارد.

 اما اعتیاد در ایران از کی شروع شد و تا کی باید ادامه داشته باشه ؟

این سوال امشب ما از شماست که جایزه ویژه هم داره تازه اول سوالو من براتون میگم اما شما آخرشو بگویید.

تاریخچه  اعتیاد در ایران

در بررسي تاريخ، بشري را نمي توان يافت كه با مسائل مربوط به مواد مخدر دست به گريبان نبوده و شايد بتوان گفت مواد مخدر همزاد با بشر در اين جهان يافت شده و تا زماني كه انسان در اين عرصه وجود دارد آن نيز پا بر جاست. مسائل مربوط به مواد مخدر تازگي نداشته و اثرات آن نيز همواره در سرنوشت ملتها و اقوام قابل جستجو است. در كتب تاريخي ايران و حتي در كتاب قانون ابن سينا از اثرات اين مواد نامبرده شده است. اما بيشتر گزارشات در مورد مواد مخدرمربوط به زمان صفويه و سپس قاجاريه تا عصر كنوني است همراه با فراز و نشيبهاي اين دوران كه اشاعه مصرف مواد افيوني مورد توجه بوده است. قوانين يكصد ساله در مورد محدود نمودن مصرف مواد نيز يافت ميشود.

در زمان ما مسئله مواد مخدر شكل مخاطره آميز و كاملا پيچيده اي به خود گرفته و در عين حال گسترش جهاني يافته است. اعتياد به مواد مخدر علاوه بر زيانهاي جدي و خطرناك جسمي از قبيل ابتلا به بيماريهاي عفوني واگيردار همچون ايدز - هپاتيت - سل- عوارض و مشكلات عديده اجتماعي و اقتصادي ازقبيل افزايش جرمهاي مرتبط با مواد مخدر همچون جنايت و سرقت، فقر و تكدي گري و هدر رفتن سرمايه هاي كلان مادي كشورها را بدنبال داشته است. كشور ما داراي جمعيتي جوان است. بيش از 50%جمعيت كشور درسنين زير 20 سال بوده و 62% از اين جمعيت در شهرها ساكن بوده و از هر چهار نفر ايراني يك نفر در معرض مهاجرت قرار دارد. موقعيت استراتژيك ايران و قرارگيري آن در كنار كشورهايي همچون افغانستان و پاكستان كه جزو توليد كنندگان عمده مواد مخدر بوده و از طرفي ما يك مسئله ترانزيت و عبور مواد مخدر به جهت ويژگيهاي خاص منطقه اي از كشور ما يك مسير مناسب جهت قاچاق مواد مخدرفراهم ساخته و هم بازار مصرف داخلي آن كه رشد روز افزوني داشته است.

 پس از پيروزي انقلاب اسلامي عليرغم تلاش بي وقفه نظام مقدس اسلامي كشورمان و تقديم بيش از 2700 نفر شهيد از نيروهاي نظامي و انتظامي اين روند رو به رشده بوده است در نتيجه آمار معتادين و نيز عوارض ناشي از اعتياد افراد افزايش داشته است. برآوردهاي رسمي اوليه و ساده از تعداد معتادين و سوء مصرف كنندگان مواد مخدر رقمي حدود  2ميليون نفر را ذكر مينمايد و با در نظر گرفتن حداقل يك خانواده 5 نفري مرتبط با اين افراد به رقمي حدود 10ميليون نفر انسان كه در ارتباط نزديك با معضلات و مشكلات ناشي از آن ميباشند دست مي يابيم. محبوسين زندانهاي كشور در سال 77معادل 16.775نفر بوده كه قريب به 60% آنان مرتبط با مواد مخدرو اعتياد بوده اند.

 بر اين اساس در ايران به ازاي هر 100 هزار نفر ايراني 260 نفر در زندان به سر ميبرند و به عبارت دقيق تر به ازاي هر 400 نفر ايراني يك نفر در زندان ميباشد. در 20 سال گذشته قريب 836/53./1 كيلوگرم انواع مواد مخدركشف و ضبط گرديده است در اين سالها نزديك به 381812 نفر قاچاقچي و699557 نفر معتاد شناسايي و دستگير شده اند قريب 25652 نفر معتاد از سال 62 لغايت 77 درمراكز باز پروري كشور پذيرش شده اند كه اين تنها بخشي از آمارهاي واقعي نشان دهنده وضعيت بغرنج و نگران كننده از انسانهاي اين جامعه است كه به ورطه اعتياد كشيده شده اند. اعتياد به عنوان يك آسيب ومعضل اجتماعي بهداشتي اقتصادي و فرهنگي با پيچيدگيهاي خاص خود حاكميت ملي امنيت و استقلال كشور ما را تحت تاثير قرار داده است با توجه به مسائل جنبي آن ميتوان ادعا نمود كه ارزشهاي انساني و اسلامي و نيز هويت ملي ما در معرض خطر و آسيب اين آفت بزرگ قرار گرفته است. توجه به آمارها نشانگر رشد روزافزون معتادين در اجتماع رو به قوت ما دارد. اين موضوع كه قشر جوان جامعه بيشتر در معرض آسيب و آماج اعتياد مي باشند وظيفه همگان را در موضع تقابل با اين مشكل خطيرتر مي سازد. براستي وظيفه ما افراد اين جامعه درقبال اين ديو بدسيرت چيست؟ خانواده هاي ماو والدين ما چه وظيفه و مسئوليتي را بر عهده دارند ؟ دستگاههاي تعليم و تربيت ما چطور ؟آيا مشكل اعتياد با زدن و بستن و به زندان انداختن و يا اعدام كردن قابل حل است؟ و يا اينكه عزم ملي و جزم تك تك افراد اين جامعه در هر لباس و در هر مكان و هر زمان را مي طلبد، براستي كدام يك چاره كار است ؟ 

 و تا شبی دیگر و راهی دیگر                                                    حمید-شمس

 

            

 


 
 
 
نویسنده : حمید - ساعت ٩:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٢/۱٩
 

با سلام خدمت همه دوستان امشب فقط اومدم از همه دوستانیکه مطالبو دنبال میکنند تشکر کنم و بگم تماسهای شماست که آدمو امیدوار میکنه تازه اگرم بخواهید منهم مثل یه سایت دیگه یه عالمه عکس براتون چاپ میکنم یا مینویسم عکسهای اونجوری یا مثلا مصاحبه با فلانی اونوقت ببینید چه خبره.

                                                               اعتياد

فعلا خدا یارتان


 
 
 
نویسنده : حمید - ساعت ۱۱:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٢/۱٧
 

سلام شبتون به خیر

یه چند روزی بود که فرصت خدمت پیدا نمی کردم اما حالا ساعت 10 شبه و من هنوز سر کار هستم و یه نقل قول کوچولو براتون دارم از آقای دانشجوئی که سال چهارم رشته پزشکی درس میخوند و تویه جشن کوچولو که برای  اون ترتیب داده بودند  تو شربتش اکس ریختند و حالا ادامه  ماجرا رو شما حدس بزنید .بله  درست حدس زدید اون درست در کمتر از 1 دقیقه مجنون مجنون شد و مجبور شد درس و رها کند و حالا شما پیدا کنید پرتقال و  پرتقال فروشو ؟ ضمنا سوال امشب که یه جایزه خیلی 20 .

سوال چرا من این عکسو توی این ستون زدم در حالیکه اون اصلا ربطی به موضوع بحث ما نداره؟مسابقه 125 (جایزه یه دستگاه ترازوی تمام دیجیتال  40 هزار تومنی اما عکس چاپ نشده اما تصویر یه نفره که با لباسهای پار کنار جوی آب دراز کشیده تا فردا بیاید و دوباره روز از نو


 
 
در باره ايدز بيشتر بدانيم و رابطه اون با اعتياد؟
نویسنده : حمید - ساعت ٤:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٢/۱٢
 

بله از آمار رسمی بیماری ایدز در ایران مطلع شدید تازه این افرادی هستند که بیماری اونها ثبت شده و اگر بخواهیم آمار افراد غیر رسمی رو به این بازار اضافه کنیم ... خوب من نمیدونم چه خبره... اما فقط اینو بدونید که خیلی ها هستند که بدون اینکه اعتیاد یا رابطه جنسی داشته باشند به این بیماری گرفتار شده اند پس با اونها درست برخورد کنید.

HIV

ايـن مـقـاله شـمـا را بـا تسـت اچ آي وي، نحـوه انجام آن،
مزاياي آن و اينكه چه افرادي ميبايست اين تست را انجام
دهند آشنا خواهد كرد.

تست اچ آي وي چيست؟
تسـتHIV آزمايـشي اسـت كـه مــعمولا بروي نمونه خون
انجام ميگرد تا وجود و يا عدم وجود ويروس
HIV را دربدن
فرد مشخص كند. بنابراين نتيجه اين تست با ابتلاي فرد به بيماري ايدز تفاوت داد. ممكن است فردي
HIV مثبت باشد اما كماكان بدن وي علايم باليني بيماري ايدز را بروز نداده باشد.

فوايد انجام تست اچ آي وي

1- فرد از آلوده بودن خود به ويروس HIV آگاه گشته و شيوه زندگي خود را تغيير ميدهد تا با اجتناب از رفتارهاي پرخطر جنسي و يا تزريق مواد مخدر با سوزن و سرنگ مشترك از گسترش عفونت به ديگران جلوگيري كند. همچنين فرد ديگر نمي تواند خون، فراورده هاي خوني و يا اعضاء بدن خود را اهدا كند.

2- تشخيص زودهنگام اين بيماري درمان دارويي زود هنگام را در پي خواهد داشت كه سرعت پيشرفت بيماري را كاهش داده و طول عمر بيمار را افزايش ميدهد.

3-فرد پس از اينكه از آلوده بودن خود مطلع گشت با آگاه ساختن شركاي جنسي فعلي و پيشين خود و كساني كه با آنها از سوزن و سرنگ مشترك حين تزريق مواد مخدر استفاده ميكرده ، احتمال آلوده بودن  اين افراد را به آنان هشدار داده و همچنين از گسترش بيشتر بيماري جلوگيري بعمل مي آورد.

4-زنان باردار در صورت مثبت بودن تستشان ميتوانند با دريافت داروهاي ويژه اي درصد بدنيا آمدن نوزاد آلوده به ويروس HIV را كاهش دهند.

5-كاهش نگراني و اضطراب از آلوده بودن فرد پس از منفي بودن آزمايش.


چه كساني ميبايست تست اچ آي وي را انجام دهند؟

1-افرادي كه شريك جنسي متعدد دارند و يا رابطه جنسي حفاظت نشده (با افراد غريبه، شريك جنسي اي كه خود شريك جنسي متعدد دارد و يا نسبت به وي اعتماد و شناخت كافي نداريد) داشته اند.

2-افرادي كه  مبتلا به بيماريهاي آميزشي هستند.

3-افرادي كه معتاد تزريقي بوده و از سوزن و سرنگ مشترك استفاده كرده و ميكنند.

4- افرادي كه در محيط كار خود با خون و يا مايعات بدن سرو كار دارند: پزشكان، دندانپزشكان، پرستاران، تكنسينهاي آزمايشگاه، تكنسينهاي پروتز دندان.

5- افراد مبتلا به هموفيلي و سل.

6-افرادي كه با سوزنهاي آلوده اقدام به خالكوبي و يا سوراخ كردن گوش كرده اند.

7-نوزاداني كه مادرانشان مبتلا به HIV هستند.

8- افرادي كه پيش از سال 1985 ميلادي خون و يا فرآورده هاي خوني دريافت كرده اند. امروزه احتمال آلودگي از طريق انتقال خون بسبب آزمايش خونهاي اهدايي بسيار اندك گشته است.

9- تمام زنان باردار. ضروري ست زوجين پيش از اقدام به بچه دار شدن نيز تست HIV را انجام دهند.

10-همجنس بازان و زنان روسپي.

11-افرادي كه مورد تجاوز و سوء استفاده جنسي قرار گرفته اند.


شيوه هاي انجام تست

1-با شناسايي آنتي بادي ويژه ويروس:ELISA  و WBT

2- با شناسايي آنتي ژن ويروس: آنتي ژن P24 و  RNA-PCR وDNA-PCR 

3- تست بزاق دهان: مانند مورد نخست و مراحل آن مانند نمونه گيري خون است اما گرانقيمت تر ميباشد.

4- كيتهاي تست فوري: که یکی از محصولات این شرکت است و فرد در صورت مثبت بودن این تست لازم است سایر آزمایشها را تکرار نمایند.

پس از ورود ويروس HIV به بدن، سيستم ايمني بدن ويروس را شناسايي كرده و آنتي بادي (پادتن) ويژه آن را توليد ميكند.

پادتن (آنتي بادي): واكنش بدن به عفونت ميباشد و به منظور مبارزه و نابود كردن عامل بيماري توليد ميگردد.

دوره پنجره (WINDOW PERIOD) چيست؟ فاصله ميان آلوده شدن فرد (ورود ويروس به بدن) تا آشكار شدن آنتي باديها در خون و ساير مايعات بدن را دوره پنجره ميگويند. اين دوره معمولا 6-4 هفته بطول مي انجامد اما پس از گذشت 3 ماه در خون 99 درصد افراد آلوده  و در عده معدودي نيز تا 6 ماه بعد آنتي باديها قابل شناسايي هستند. به ياد داشته باشيد فرد در اين دوره نيز ناقل بيماري بوده و پتانسيل آلوده سازي ديگران را داراست.

نكته:بنابراين 3 هفته پس از رابطه جنسي پر خطر و ديگر موارد مشكوك فورا تست HIV را انجام دهيد اما در صورت منفي بودن تست، حتما 3 ماه بعد مجددا اين تست را انجام دهيد و براي اطمينان 100 درصد 6 ماه بعد از رابطه پر خطر تست را مجددا انجام دهيد.

تست آنتي بادي HIV دو مرحله دارد:

1- تست غربالگري: اين تست ELISA نام دارد. كه با آزمايش نمونه خون آنتي باديهاي توليد شده سيستم ايمني بدن براي مقابله با ويروس HIV شناسايي ميگردند. هرگاه نتيجه اين تست دو بار مثبت اعلام گردد مرحله بعدي تست انجام ميپذيرد.

2- تست تاييدي: اين تست WESTERN BLOT نام دارد. اين تست وجود IgG برعليه چند نوع پروتئين ويروسي را بررسي ميكند.

نكته:پس از اينكه 2 بار تست ELISA و متعاقب آن يك بار تست وسترن بلات مثبت باشد فرد بطور قطع آلوده به ويروس اچ آي وي ميباشد.

تست آنتي ژنهاي ويروس

1- تست آنتي ژن P24:پروتئين ويژه ويروس HIV ميباشد. اين تست يك تا 4 هفته بعد از ورود ويروس به بدن مثبت ميگردد. هنگامي كه آنتي باديها توسط بدن توليد گردند اين آنتي ژن حذف شده و ديگر قابل شناسايي نيست. اين تست براي تشخيص زود هنگام ويروس اچ آي وي صورت ميگيرد.

2- تست ميزان ويروس: اين تست PCR نام دارد. در اين تست ميزان HIV در خون مستقيما سنجيده ميگردد. در واقع ژن ويروس (DNA-RNA)  را در خون شناسايي ميكند. اين تست ميزان فعال بودن ويروس HIV را در بدن مشخص ميسازد. اين تست بسيار هزينه بر بوده براي كساني توصيه ميشود كه از ابتلاي خود به اين ويروس مطمئن شده باشند تا با سنجش ميزان فعال بودن ويروس دارو درماني متناسب با آن براي بيمار تجويز گردد.

نكته:در بدن  نوزادان تا 18 ماهگي آنتي بادي مادر وجود خواهد داشت.ب نابراين براي تشخيص آلودگي نوزاد ميبايست از روش DNA-PCR استفاده شود.

نكته:افرادي كه از  كورتيكو استروئيدها استفاده ميكنند ممكن است نتيجه تست آنان به غلط مثبت و يا منفي تشخيص داده شود.

* تنها راه تشخيص آلوده بودن فرد انجام تست اچ آي وي  در آزمايشگاههاي معتبر ميباشد و نه علايم باليني و ظاهري.

منبع:مردمان دات کام

  نوع مطلب : دانستنی های علمی پزشکی
  نوشته شده توسط : سالی جون  در ساعت 13:41        

البته این مطالب از یکی از سایتها برداشت شده و امیدوارم سالی جون راضی باشند .

اما سوال امروز ؟

اولین کشوری که درمان قطعی برای بیماری ایدز را اعلام کرد کدام کشور است؟

                                                                                           نویسنده مطالب :محمدی


 
 
اعتياد و آمار ارتباط اون با ايدز در ايران
نویسنده : حمید - ساعت ٤:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٢/۱٢
 

سلام عزیزان

امروز پیرامون اعتیاد و ارتباط اون با مهلکترین بیماری قرن ۲۰ علی الخصوص در ایران صحبت میکنیم البته بیماری که ما از اون نام می بریم در کشورهای دیگه بیشتر بر اثر تماس جنسی بوجود می آید اما در ایران وضعیت فرق می کند .

من نمی دونم تا حالا چند نفر از شما به خیابان ناصر خسرو تهران رفتید و چقدر با این بازار آشنا هستید البته به لطف وجود بچه های نیروی انتظامی وضعی خیلی بهتر شده و جا داره در این رابطه به نوبه خودم از زحمات اونها تشکر کنم .

اما تا چند وقت پیش وقتی از اونجا رد میشدی برو بچه های ۱۰ تا ۱۱ ساله صدات می کردند و می گفتند دارو دارو .

و جالب اینه که خیلی از داروها رو تو اون کوچه خودشون حتی تولید می کردند .یکی از اون مواد هم که خیلی طرفدار پیدا کرده بود و بعدا معلوم شدکه به جای آب مقطر ۵۰ تومنی این عزیزان زحمتکش از آب جوی استفاده می کردند .و اسم اون دارو افروز یا همون کراک تزریقی بود .

خوب کمی از وضعیت اونجا براتون گفتم و ایکاش یه چند تا از عکسهای اونجا رو هم براتون می فرستادم تا بدونید با کیا سر وکار دارید.

همه این مطالب رو گفتم تا برسیم به مطالبی که در باره بیماری ایدرز در ایران مطرح است و توسط خانم نوبری و خانم محمدی از نشریات آماده شد ه.

در ابتدا به سراغ آمار میریم ببینیم چه خبره ؟

آخرین شمار آلودگان به ایدز در ایران ( سلامت اول اردیبهشت 86)

            

بر اساس اعلام وزارت بهداشت تا فروردین 86:

n      تعداد مبتلایان 14هزارو 554 نفرآلوده

n      تعداد مبتلایان مرد13هزارو 726(94%)

n      تعداد مبتلایان خانم 818 نفر(6/5%)

n      ورود به مرحله نهائی 928 نفر

n      تعداد مرگ ومیر تا این لحظه1827نفر

n      و اما سن مبتلایان 25تا 35 سال 4393 مبتلاو 35تا44 سال3627نفر

و اما راههای انتقال به ترتیب بالاترین درصد در ایران

--راه انتقال از طریق تزریق با سرنگ آلوده ویژه معتادان گرام 65.5% درصد و راه ابتلا نامشخص 24.9% ؤراه تماس جنسی 7.4% و تزریق خون و فراورده های آلوده ( دست اونهائی که شما میدونید درد نکند با این دسته گلی که به جون بیماریهای خاص زدند و مادر به فرزند با 5.%

بله با مطالعه این مطالب کمی بیشتر به حساسیت موضوع پی می برید و ...

اما حالا بهتره بیشتر با این بیماری آشنا بشیم .اما برای اینکه مطلب از ۲۰ خط بیشتر شده اجازه بدید تا بریم صفحه بعددر ضمن ما در پایان اکثر مطالبمون اومدیم و یه سوال مطرح کردیم و برای هر سوال هم جایزه همون سوال که  از طرف شرکت ساتکو به شما عزیزان هدیه میشه و در جشن تولد ۱ سالگی این وبلاگ هم یه جایزه ویژه براتون  داریم .

اما سوال ؟آیا تا به حال با فرد معتادی که میخواهد ترک کند سروکار داشتید ؟یه خاطره از اون ایام و اگر شما کمکش کرده اید برای ما توضیح بدهید ضمنا با این افراد چطور باید برخورد کنیم.؟ 


 
 
معرفی چند تا دوست
نویسنده : حمید - ساعت ٥:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٢/۱۱
 

نفر اول خانم محمدی هستند که از این به بعد تو نوشتن مقالات و مشاوره جهت افراد ی که نیاز به راهنمائی برای ترک اعتیاد دارند به شما کمک میکند.

این دوست خوب ۲۴ سالشه و در رشته حقوق تحصیل کردند .

نفر بعدی که کار تحقیقاتی هم داشتند خانم شمس هستند و شما میتونیدایشونو مسیح صدا کنید و سوالاتتون را از ایشون بپرسید .

و در رابطه با مراکز تخصصی ترک اعتیاد و دکترای خوب و روش شناسائی افرادی که ؟ ازشون کمک بگیرید .البته خانم نوبری هم اطلاعات خوبی در رابطه با . . . دارند اما چون تبلیغ تو این سایت ... ما هم دست به عصا راه میریم که خدای ناکرده سایتمون حذف نشه ؟

برای امروز بسه چون کارمون مونده وفقط لیست محصولات شناسایی اعتیاد رو بهتون اعلام می کنیم.ضمن اینکه از آقایون و خانمهای دکتر معذرت میخواهیم برای اینکه این سایت عامه هست

ما عامیانه صحبت میکنیم .      ساعت ۵ عصر    فعلا

( مرفين)- استريپ*                                 MOP

ادرار

(حشيش)- استريپ*                                  THC

ادرار

(متادون) - استريپ*                                MTD

ادرار

(تمجيزك) - استريپ*                               BUP

ادرار

 - استریپ *                      (اکستازی(MDMA

ادرار

(آمفتامين) - استريپ*                                AMP

ادرار

متافتامين) - استريپ*                              )MET

ادرار

(باربيتوريت) - استريپ*                            BAR

ادرار

(بنزوديازپين) - استريپ*                           BZO

ادرار

(فنسيكليدين)- استريپ*                              PCP

ادرار

(تري سيكيك آنتي دپرسانت) - استريپ*         TCA

ادرار

-استریپ *                                  (کوکایین)COC

ادرار

نوار ادراری 10 پارامتری                                    

ادرار

تست تشخيص تقلب در نمونه دهي مواد مخدر*     

ادرار

تستي* 10  پنل- Multi  Drug

(COC,AMP,THC,MTD,MDMA,MOP,PCP,BAR,BZO,TCA)

ادرار

)  COC,AMP,THC,MOP,PCP)    * تستي 5  - پنل Mult i  Drug

ادرار

 

 


 
 
علل اصلی اعتياد
نویسنده : حمید - ساعت ۸:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٢/٥
 

سلامی به گرمی محبت و به زیبائی بهار خدمت تمام دوستان و عزیزان وتشکر مضاعف از کسانیکه به من لطف کرده و منو تشویق به نوشتن کردند .

بله بالاخره وبلاک اعتیاد نوین بالا اومد اما خودمونیم جون ما رو گرفت تا بالا بیاید.

میدونید امشب همینطوری اومدم و آمادگی نوشتن مطلب و ندارم اما برای اینکه اومدنمون یه مقدارپربار تر باشه یه چند خط هم مینویسم و بحث شماره 2 رو شروع میکنم

2-علل افزایش آمار اعتیاد

البته از قدیم گفتن دو عامل سبب اصلی اعتیاد در جوانان است : زغال خوب و رفیق بد

اما از شوخی که بگذریم  من معتقدم عدم آشنائی و فقدان اطلاعات از مواد جدید عامل اصلی اعتیاد نوین است ضمن اینکه عوامل دیگری همچون:

n     --فقر

n     --ثروت

n     --نظارت غلط والدین بروی فرزندان

n     --اشباع و روحیه کنجکاوی و گاها اعتماد به نفس کاذب

n     --کمبود محبت

n     --شکست در عشق

n     --محیط نامناسب

n      --دوستان ناباب

امادر اینجا  ذکر این نکته ضروری است که گاها چند عامل میتواند دست به دست هم بدهد و سبب اعتیاد بشود .ضمن اینکه دانشمندان بزرگی از جوامع فقیر بوجود آمده اند و کسانی بوده اند که در محیطهای بسیار آلوده پاکترین بوده اند .

اما برای اینکه به منظور من از مطرح نمودن بحث علل اعتیاد واقف بشوید 2 تا سوال از شما دارم

1-آیا مصرف شیشه و قرص آکس اعتیاد آور است.

2- چند بار کشیدن و یا مصرف کراک سبب اعتیاد فرد میشود.

و به شما این نوید را رو بدم که شرکت ساتکو که بعدا با اون بیشتر آشنا میشوید هر ماه به چند نفر که در بحثها شرکت میکنند و به سوالات جواب میدهند جایزه می دهد.

تازه در آینده ما مراکزی رو که در زمینه مشاوره کار می کنند و جز بهترینها هستند رو بعه شما معرفی میکنیم.دیگه برای امشب کافیه و همتون رو به خدا میسپارم


 
 
امتحان وبلاگ
نویسنده : حمید - ساعت ۸:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٢/۱
 

حقیقت امر این برای دومین باره که امروز دارم وبلاگو چک میکنم اما هیچ مطلبی تا الان بالا نیومده است حالا شما جای من باشید چیکار میکنید.


 
 
آشنائی من با شما( اعتیاد و نسل برتر)
نویسنده : حمید - ساعت ۸:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٢/۱
 

سلام عزیزان

حقیقت امر اینه که من ۱۰ روزی هست این وبلاگ رو درست کردم اما خودم هم موفق نشدم که از اون بازدید کنم برای همین از شما عزیزانی  که مطالب رو قبلا خوندید عذر خواهی کرده و دوباره از صفر شروع به نوشتن میکنم.

برای شروع فکر می کنم لازم باشه اول خودمو معرفی کنم اما نمی دونم چطوری ؟البته خیلی هم مهم نیست اما من و الینا سعی میکنیم به جای معرفی خودمون اعتیادرا  به شما خانواده های عزیز معرفی کنیم و انواع مواد اعتیاد آور یا همون ترکیبات جدید و اثری که روی سلامت افراد داره .موادی که نه بو داره و نه رنگ و اصلا به زمان و مکان نیاز نداره اما هر خونه ای رو یک شبه به آتیش میکشونه .اون قدیم ندیما معتاد بودن هم راه و رسم داشت بافوری میخواست و یه خونه خالی این حداقل امکانات برای اعتیاد بود البته به غیر از رفیق بد و زغال خوب.اما حالا تو کوچه تو ماشین تو میهمونی وگلاب به روتون تو دستشوئی این لا مسب کراکون در یه چشم به هم زدن میکشند.و یا خیلی های کلاس تو میهمونیها اکس میترکونند و شیشه مصرف میکنند .

  اما یه مژده هم براتون دارم .مژده من اینه که اگر با ما همراه باشین بهتون یاد میدم که سریع بفهمید کی چیکار میکنه و چطوری باید کسیکه معتاد است رو ترک داد. مهم اینه که زود و سریع بفهمید که ؟

الف- اعتیاد چیست؟ اعتیاد به هرگونه وابستگی جسمی یا روانی که به گونه ای منفی زندگی فرد را متاثر سازد اطلاق می شود و در واقع بیماری است با ابعاد جسمی، روانی و اجتماعی که علاوه بر آسیبهای فراوانی که به سلامتی جسمی و روانی و در نتیجه تمامی ابعاد زندگی فرد وارد می آورد، آثار تخریبی فراوانی را نیز بر روی خانواده و جامعه بر جای می گذارد .

وابستگی روانی ( ذهنی ) مشخصه اصلی اعتیاد بوده و برخلاف تصوری که بعضا در جامعه به چشم می خورد بسیاری از موادی که وابستگی جسمی به همراه ندارند ( و از اینرو اعتیاد آور تلقی نمی گردند) دارای وابستگی روانی و کشش شدید بوده ( یعنی در واقع اعتیاد آور هستند ) و به مراتب فاجعه بارتر از مواد با وابستگی جسمی می باشند.

ب-انواع مواد اعتیاد آور

۱-تریاک -هروئین(مرفین)

۲-حشیش

۳-کراک (البته کراک در خارج از کوکائین تهیه میشود اما تو ایران نه )

۴-متادون

۵-تمجیزک

۶-اکستازی

۷-آمفیتامین

۸-متامفتامین (شیشه)

۹-باربیتورات

۱۰-بنزودیازپین

۱۱-فنیسیکلیدین

۱۲-تری سیکلیک آنتی دپرسانت

حتما تعجب کردید اما تعجب نداره اگه ۲ تا شاخ رو سرتون هم در بیاید باز هم در مقابل این دریای بیکران لطف و محبت که غرب به روی جوانهای ما باز کرده باز هم کمه .

خلاصه برای امشب کافیه هم خودم خستم هم شما .منتظر نظرات شما هستم چون منو تشویق میکنه که باز هم براتون بنویسم.منتظرتون هستم.تا بعد